With Food being so expensive can we really find some great deals out there still? Are you sure can! I found a wonderful verse today that if we divided that up into several meals and added some pasta and a canned vegetable we could have a meal for about $1.10 per person. You can’t beat that price in today’s trying days. Come and shop with me at Lidl and see some of the things that I found us some fillers on some miscellaneous things that I needed. 
Here are some other videos you might enjoy…
Stockpile & Pantry Panic Buying Chat | What Shortages Are Coming This Fall?
[ Ссылка ]
How to Pantry Shop When Life Is Overwhelming | Simple Tips
[ Ссылка ]
Making Routines | When Life Hits The Fan | Macaroni , Tuna & Pea Salad
[ Ссылка ]
$5 Stockpile:
[ Ссылка ]
Contact me At:
resumeofamother@gmail.com
601 Route 530
Whiting NJ 08759
My Poshmark Store:
[ Ссылка ]
Referral Code for $10 off
[ Ссылка ]
The Dogwood Tree Boutique:
A private Facebook group that sells handmade and homemade as well as yard sale items. This is with the three sisters, including myself.
Blog:
[ Ссылка ]
Facebook:
[ Ссылка ]
![](https://s2.save4k.org/pic/5WnnoUqBtBg/maxresdefault.jpg)